Zdraví a Wellness 101

Zdraví a Wellness Obrovský rozdíl existuje mezi slovy zdraví a wellness. Zatímco většina lidí považuje tato slova zprostředkovat podobné významy, jejich definice se značně liší. Zdraví, podle Merriam-Webster slovník, který je definován jako "stav, že zvuk v těle, mysli a ducha; zejména svobody od fyzické onemocnění nebo bolesti." Více jednoduše řečeno, zdraví je podmíněno státu. Člověk může být v dobré zdraví a špatná zdraví, na základě jejich fyzické a emocionální příznaky. Stejně, člověk může změnit stav jejich zdraví tím, že mění své návyky k lepšímu nebo k horšímu. Například, jestliže osoba je považována za nezdravé vzhledem k hmotnosti problémy nebo vysoký krevní tlak, mohou začít cvičit, jíst zdravou stravu, a změnit špatné životní návyky. Pokud se tento člověk nakonec ztrácí váhu a snižuje jejich krevní tlak, lékař může prohlásit, že jsou nyní v dobrém zdravotním stavu. Nicméně, termín zdraví je podmíněné. Tato osoba může snadno sklouznout zpět do stavu nezávadnost a vrací návyky, že jsem je tam na prvním místě.

Na druhou stranu wellness se definuje jako "kvalitu nebo stav bytí v dobrém zdravotním stavu, zejména pokud se aktivně hledal cíl." Wellness, na rozdíl od zdraví, které je podmíněné, je průběžný stav optimální zdraví, která je udržována prostřednictvím trvalé úsilí. Pokud zdraví a wellness byly označeny jako běh hlediska zdraví by to být sprint a wellness maraton. Wellness, jako je zdraví, se účet pro fyzické, emocionální a duchovní stav člověka. Nicméně, wellness primárně se odkazuje na osobu je kontinuální úsilí, aby usilovat o špičkový výkon a celkovou pohodu ve fyzické, emocionální a duchovní říší. http://dlouhovekostblog.info

To je pro tento důvod, že firemní wellness plány jsou zásadní pro společnost, je dlouho-termín úspěch.

Zdraví na pracovišti programů, ne jen podporovat zdraví zaměstnanců, ale také zdůraznit význam wellness-kontinuální zdravotní stav a dobře-bytost. Výhody dlouhodobé zdraví zaměstnanců pro společnost, zahrnují méně platby vůči zdravotní plány, šťastnější pracovníků a vyšší výrobní ceny. Zatímco se to může zdát být společné znalosti, člověk, který je fyzicky zdravé a emocionálně stabilní vystoupí na vyšší úroveň, než zaměstnanec, který je nespokojený s jeho nebo její celkové zdraví. To není jen přínosem pro společnost, zatímco program je na místě, ale dlouho poté, co v důsledku svých zaměstnanců profituje z zdravý životní styl. Wellness životní styl zahrnuje více než fyzický stav osoby. Emocionální a duchovní zdraví je rovněž vzaty v úvahu. Nyní, význam dobré zdraví zaměstnanců by neměla být bagatelizoval. To je velmi důležité podporovat všechny zaměstnance v rámci společnosti, aby se úsilí k dosažení zdravějšího stavu. Nicméně, snaha o dobré zdraví by neměla skončit, jakmile člověk dosáhne jejich požadovaných cílů v oblasti zdraví. Cesta k wellness je to, co tvoří efektivní firemní wellness plány.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *